CFR Cluj, victorie cu Botosani dintr-un penalty controversat

Echipa CFR Cluj a castigat, cu 1-0 (1-0), partida cu FC Botosani dintr-un penalty usor acordat.

Ciprian Deac a marcat unicul gol al meciului din Gruia cu patru minute inaintea pauzei.

Un meci cenusiu si o evolutie in nota partidei pentru echipa invingatoare.

Cu acest succes cei de la CFR Cluj se apropie la un punct de CS Universitatea Craiova, echipa care joaca miercuri seara in deplasare cu Astra Giurgiu.

CFR Cluj mai are de jucat restanta cu FCSB (vineri) si apoi merge in Banie pentru mult asteptata "finala" a campionatului.

FC Botosani ajunge la trei infrangeri consecutive in playoff.

CFR Cluj: Arlauskis - Susici, Vinicius, Burcă, Camora - Chipciu, Bordeianu, Deac - Fica (Pereira '10, Omrani '72), Rondon (Golofca '90+2), Costache (Itu '46). Antrenor Dan Petrescu (nu a stat pe bancă, fiind bolnav de Covid-19, astfel că i-a ţinut locul Valeriu Bordeanu)

Botoşani: Pap - Haruţ, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu (Babunski '80) - Rodriguez, Papa (Carlone '52) - Ashkovski (Keyta '29), Cîmpanu, Ofosu (M. Roman '80) - Dugandzici. Antrenor Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: Bordeianu '43, Rondon '85 / Papa '7, Babunski '90+3.

Arbitri:  Marius Avram - Ciprian Florin Danşa şi Imre-Laszlo Bucsi - Florin Andrei;