CFR Cluj s-a chinuit pentru o remiza acasa cu Hermannstadt

Liderul campionatului CFR Cluj a incheiat la egalitate cu Hermannstadt, scor 1-1, intr-un meci din Liga 1 Betano.

Hermannstadt a deschis scorul in minutul 26 prin Tatar di tr-o lovitura libera din afara careului.

Tucudean a trecut pe langa egalare dupa numai doua minute printr-o foarfeca din 16 metri. Portarul Cabuz s-a opus providential.

Asa am trait CFR Cluj - Hermannstadt

La cinci minute dupa pauza clujenii au ratat o lovitura de la 11 metri prin Tucudean, acelasi Cabuz respingand in fata.

Presiunea campioanei s-a concretizat in minutul 77 prin acelasi neobosit Tucudean. Sut din interiorul careului fara speranta pentru Cabuz.

Caseta tehnica:

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Lang, Vinicius, Camora - Djokovic, Bordeianu (Ioniţă '57), Deac - Păun (Petrilă '66), Ţucudean, Omrani. Antrenor: Antonio Conceicao

FC Hermannstadt: Căbuz - Company (Petrescu '36), Dandea, Dâlbea, I. Stoica, Tătar - Dumitriu, Pedro Moreira (Jazvic '75), Popovici - Blănaru (Mijuskovic '57), Tsoumou.  Antrenor: Vasile Miriuţă.

Arbitru: Marius Avram.