CFR Cluj se desprinde la 14 puncte in fruntea clasamentului

Liderul CFR Cluj a castigat la limita in deplasare cu FC Voluntari, scor 1-0, intr-o partida din etapa a 29-a din CASA Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost marcat de fundasul Burca in urma unei lovituri de la coltul terenului, in minutul 19.

Oaspetii au trecut pe langa golul doi cu sase minute inaintea finalului la sutul lui Deac dintr-o lovitura libera. Portarul Popa a respins cu o mana in afara terenului.

La faza imediat urmatoare Graovac a trimis cu capul in bara.

CFR Cluj ajunge la 14 puncte avans in fruntea clasamentul fata de principala urmaritoare FCSB.

Echipa lui Gigi Becali joaca, joi seara, la Pitesti cu FC Arges, in ultimul meci al etapei.

Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Tamaş, Armaş, Briceag - Raţă (Golan '85), Droppa (Tavares '77) - C. Costin (Macelo Lopes '67), Budescu, I. Gheorghe (Fulop '85) - Nemec (Olawale '46). Antrenor Liviu Ciobotariu;

CFR: Hindrich - Graovac, Yuri, Burcă - Susici, Bordeianu (Chipciu '71), Boateng, Deac (Neguţ '88), Camora - Debeljuh (Dugandzici '79), Păun (Petrila '78). Antrenor Dan Petrescu.

Cartonaşe galbene: Droppa '62, Fulop '90+1 / Bordeianu '48, Hindrich '90+2.

Arbitri: Horia Mladinovici - Vasile Marinescu, George Neacşu - Andrei Antonie.