CFR Cluj rezista mai bine de o repriza in zece oameni contra Craiovei

Echipele CFR Cluj si CS Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, sambata seara, in etapa a 7-a din Liga 1, meci in care oaspetii au avut superioritate numerica mai mult de o repriza.

Andrei Muresan a primit cartonasul rosu direct in minutul 23 dupa o intrare dura asupra bulgarului Popov. Doua minute mai devreme acelasi Muresan primise cartonasul galben.

Dupa o prima repriza tensionata, cu numeroase intrari la limita regulamentului, partea secunda a adus mai mult fotbal in Gruia.

Craiova a dominat si a ratat cele mai mari ocazii, portarul clujean Minca fiind de netrecut. Acesta s-a opus deschiderii scorului la suturile lui Acka (56), Briceag (64) si Gustavo (79).

Rus a ratat cea mai mare ocazie pentru CFR Cluj cu un sut in forta din afara careului in minutul 83, iar Rambe, jucator intrat dupa pauza la Craiova, a avut ultima ocazie a meciului, cu o lovitura de cap in minutul 86.