CFR Cluj revine pe primul loc dupa primul meci din playoff

Campioana CFR Cluj a fost puternic testata de Astra Giurgiu, luni seara, in ultimul meci al primei etape din playoff.

CFR Cluj s-a impus, cu 2-1, pe teren propriu, in meciul cu Astra Giurgiu, echipa de pe locul sase.

Echipa din Gruia a deschis scorul dupa doar noua minute prin Deac din centrarea lui Djokovic.

Avantajul celor de la CFR Cluj a fost anulat de reusita lui Alibec din lovitura de la 11 metri in minutul 58.

Un penalty provocat de portarul Arlauskis la un duel pentru balon cu Fatai.

Cu opt minute inaintea finalului CFR Cluj a marcat golul victoriei prin Paun cu un sut din interiorul careului.

Paun a profitat de o minge venita de la Tamas, fundasul Astrei respingand total neglijent.

CFR Cluj reface diferenta de trei puncte fata de principala urmaritoare, CS Universitatea Craiova.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Itu (Păun '61), Hoban, Djokovic (Ţucudean '73) - C. Deac, Rondon, Petrila (Ciobotariu '84). Antrenor: Dan Petrescu.

Astra Giurgiu: Lazar - Graovac, Tamaş, Dima, Radunovic - Răduţ (Gheorghe '70), Crepulja, Simion (David Bruno '86), Graur  (Begue '46)- Fatai, Alibec. Antrenor: Bogdan Andone.

Cartonaşe galbene: Arlauskis '57, Petrila '79 / Răduţ '40, Radunovic '72, Alibec '79.