1
Rapid
Krasniqi 10'

Așa am trăit CFR Cluj - Rapid

Am transmis live text în această pagină meciul CFR Cluj - Rapid (ora 21:15) din etapa a 25-a în Liga 1.

Două echipe aflate la egalitate de puncte pe locurile 2-3.

Cele două formații s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 43 de ori, de 14 ori au câştigat clujenii, de 20 de ori s-au impus rapidiştii, iar alte nouă partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 21 de jocuri - 10 victorii CFR - 6 remize - 5 succese Rapid.

Cea mai recentă confruntare din campionatul României a avut loc pe 25 septembrie 2023, Rapid - CFR Cluj 3-1 (A. Rrahmani - dublă, Cl. Petrila / C. Deac).

De atunci a mai fost un duel încheiat fără goluri în Cupa României Betano, de asemenea în Giulești.

23:17

Sebastian Colțescu pune capăt meciului.

90'

Boben, fundașul gazdelor, reia cu capul pe lângă poartă.

90'

Muhar aproape de gol cu un șut din interiorul careului. Aioani respinge în corner.

88'

Petrila alege o finalizare total neinspirată din interiorul careului gazdelor.

87'

Funsho câștigă duelul cu Manea și trimite pentru pătrunderea lui Burmaz. Acesta alunecă în momentul șutului.

87'

Lovitură liberă pentru CFR. Deac trimite în careu și mingea iese afară fără să fie atinsă de nimeni.

81'

Serebe în locul lui Otele.

76'

Burmaz e faultat la centrul terenului. Partea secundă e una extrem de fragmentată.

69'

Petrila în locul lui Papeau și Bamgboye în locul lui Krasniqi.

53'

Braun în locul lui Onea (accidentat) la Rapid.

46'

Michael în locul lui Bîrligea la CFR.

46'

Start de repriză secundă.

22:09

Rapid intră cu 1-0 la pauză în Gruia.

45'

Muhar aproape de gol la recentrarea lui Otele.

45'

Centrare în careu și Burmaz reia cu capul pe portar.

45'

Prima repriză e prelungită cu 7 minute.

41'

Krasniqi șutează peste poartă.

34'

Djokovic șutează peste poartă.

18'

Intervenție a lui Aioani în fața lui Mogoș.

10'

Gol Krasniqi!

Rapid deschide scorul după o fază fixă. Krasniqi trimite spre poartă și mingea e deviată. Acesta refuză să se bucure.