CFR Cluj pierde doua puncte in lupta pentru titlu. Revenire de la 0-2 cu Gaz Metan

Sursă foto: facebook.com/cfr1907

Campioana CFR Cluj s-a impiedicat, sambata seara, in meciul disputat pe teren propriu cu Gaz Metan Medias, echipa cu ambitii de calificare in playoff.

Mediesenii au condus cu 2-0 in prima repriza, dar CFR Cluj a revenit si a salvat remiza prin dubla lui Omrani.

Formatia din Gruia a ratat un penalty in minutul 90+3 prin Culio si astfel meciul s-a incheiat nedecis, scor 2-2.

In urma acestui succes CFR Cluj pune doar un punct in fata celor de la FCSB, diferenta fiind de sase puncte, cu observatia ca ros-albastrii au meci duminica pe teren propriu, la Pitesti, cu Viitorul si, in eventualitatea unui succces, se pot apropia la trei puncte inaintea meciului direct.

Asa am trait CFR Cluj - Gaz Metan 2-2

Cum s-au marcat golurile

0-1 Arlauskis scapa mingea din maini la o centrare in careu si Ely Fernandes profita imediat trimitand in poarta (min.12);

0-2 Antonov a majorat avantajul mediesenilor cu o super executie din marginea careului (min.31);

1-2 CFR Cluj reduce din diferenta prin Omrani, francezul prinzand un sut de zile mari la coltul lung de pe linia careului de 16 metri (min.43);

2-2 Eroare a lui Cristea la o minge aruncata de clujeni spre careul advers, Omrani pe faza preia si trimite in poarta ajungand la cota cinci goluri in acest sezon.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Mureşan, Camora – Moutinho (Omrani ’32), Bordeianu, Culio – Deac (Ioniţă ’44), Ţucudean (Petrilă ’46), Păun. Antrenor: Antonio Conceicao;

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Cristea, Diallo, Trif - Fofana, Luis Aurelio – Olaru (Chamed ’41), Ivanov (Yazalde ’73), Ely Fernandes – Fortes (Romeo ’66). Antrenor: Mihai Teja;

Cartonaşe galbene: Păun ‘7, Culio ’57, Vinicius ‘82 / Trif ’62, ’63, Luis Aurelio ‘88;

Cartonaş roşu: Trif ‘63;

Arbitru la centru: Radu Petrescu.