CFR Cluj invinge Craiova dupa un meci cu cantec

Sursă foto: facebook.com/CSUCOfficial/

Echipa CFR Cluj s-a impus in duelul primelor doua clasate, cu 2-1, pe teren propriu, in fata celor de la CSU Craiova, in etapa a 9-a din Liga 1 Betano.

Un meci care nu a fost lipsit de controverse, centralul Adrian Comanescu fiind protagonistul mai multor faze discutabile.

CFR Cluj a deschis scorul in prima repriza dintr-o lovitura de la 11 metri indelung contestata de olteni la un fault comis de fundasul Tiago Almeida.

Acesta a primit cartonasul rosu direct dupa ce Comanescu a avut o discutie prin dispozitivul audio cu unul dintre asistentii sai.

Culio a transformat pentru 1-0, scor inregistrat dupa 45 de minute la intrarea celor doua echipe la cabine.

In partea secunda CFR Cluj s-a majorat avantajul prin Balde, jucator care a profitat de o gafa a portarului Calancea. Acesta a scapat minge in fata atacantului gazdelor care n-a ratat o asemenea oportunitate.

Finalul n-a fost lipsit de emotii dupa ce Craiova a relansat partida dintr-un penalty usor acordat de acelasi Comanescu la caderea lui Burlacu in careul gazdelor.

Gustavo a transformat si Craiova a luat cu asalt careul CFR-ului in cautarea egalarii.

Nu mult a lipsit ca juvetii sa evite prima infrangere a sezonului la sutul lui Gustavo din minutul 90+4.

CFR Cluj acumuleaza 22 de puncte si se distanteaza la patru puncte de un pachet de trei urmaritoare format din CSU Craiova, Astra Giurgiu si FCSB.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Mureşan, Camora - Culio, Hoban - Nistor, Deac (Păun '65), Nouvier - Urko Vera (Balde '46, Omrani '90+2). Antrenor: Dan Petrescu.

CSU Craiova: Calancea – Screciu (Burlacu '68), Kelici, Ferreira – Martic, Zlatinski, Rossi, Bancu – Gustavo, Băluţă (Popov '68), Mitriţă (Roman '78). Antrenor: Devis Mangia.

Cartonaşe galbene: Mureşan '28, Urko Vera '33, Deac '45+3 / Tiago Ferreira '36, Băluţă '48, Popov '83, Kelici '89, Ivan Martic '90+1

Cartonaş roşu: Tiago Ferreira '37.

Promo: Cote mărite în fiecare zi la Fortuna și peste 100 de pariuri pe fiecare eveniment. Înregistrează-te!