1
0
FCU Craiova 1948

Așa am trăit CFR Cluj - FCU Craiova 1948

Am transmis live text în această pagină barajul pentru Conference League dintre CFR Cluj și FCU Craiova 1948. Meciul începe la ora 20:30, în Gruia.

23:09

Final de partidă.

Prelungiri 2
106'

Printre reproșuri la adresa lui Kovacs oltenii dau startul reprizei a doua de prelungiri.

Pauza 3
22:45

Kovacs fluieră finalul primei reprize de prelungiri.

Prelungiri 1

105'

Cartonas rosu !

Încă un jucător eliminat de la FCU Craiova. Huyghebaert este trimis mai devreme de la cabine.

97'

Gol Kollinger!

CFR Cluj deschide scorul prin uriașul Kollinger. Acesta a punctat cu o lovitură de cap din interiorul careului.

91'

S-a reluat meciul. Van Duurmen în locul lui Baeten la FCU Craiova.

Pauza 2
22:23

Se fluieră finalul celor 90 de minute. Meciul intră în prelungiri, tabela arătând în continuare 0-0.

90'

Încă o intervenție salvatoare din partea lui Gurău.

90'

Fabuloasă intervenție a lui Gurău la șutul lui Bîrligea, apoi Negru a respins în corner mingea trimisă spre poartă de Krasniqi.

75'

OCAZIE mare ratată de FCU Craiova prin Chițu. Minge scoasă cu o mână de Scuffet.

68'

Istvan Kovacs îl elimină pe Juan Bauza de la FCU Craiova pentru al doilea galben.

63'

Bahassa încearca poarta din marginea careului. Mingea ocolește de puțin poarta.

60'

Gol anulat celor de la CFR Cluj pentru un offside la Cvek.

46'

S-a reluat partida.

21:21

0-0 în Gruia după primele 45 de minute, unele dominate de echipa oaspete.

39'

Centrare din corner și Duarte reia cu capul pe lângă poartă.

38'

Bahassa pătrunde în careu și întoarce mingea pentru șutul lui Baeten. Blochează in extremis Kolinger.

25'

O nouă șansă de gol pentru FCU Craiova. Baeten a trimis peste poartă din interiorul careului.

11'

Chițu scapă în careu și trage pe poartă. Blochează Scuffet și Yuri trimite în corner.