CFR Cluj – FC Arges 5-0. Doua penalty-uri acordate de Coltescu

Victorie la scor obtinuta de CFR Cluj pe teren propriu in partida cu FC Arges in etapa a 25-a din CASA Liga 1.

Doua lovituri de la 11 metri a primit CFR Cluj in prima repriza a meciului din Gruia.

Primul la interventia neglijenta a lui Maric in marginea careului, iar al doilea pentru un hent evident, dar dupa o faza pornita la limita offside-ului.

Ambele penalty-uri au fost transformate in goluri pe tabela de Ciprian Deac.

La 0-0, in minutul 5, CFR Cluj avusese o bara prin Costache.

In partea secunda CFR Cluj a mai punctat de trei ori, obtinand cea mai categorica victorie a sezonului.

Debeljuh a punctat pentru 3-0 la trei minute dupa pauza dupa o patrundere in careu a lui Chipciu si o pasa in fata portii.

Costache a majorat scorul in minutul 70 dupa o combinatie rapida in suprafata de pedeapsa cu Omrani.

Rondon a inchis tabela cu 12 minute inaintea finalului cu un sut deviat in bara si care apoi a intrat in poarta.

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic (Rondon '74), Vinicius, Burcă, Camora - Deac, Bordeianu (Hoban '74), M. Gîdea (Păun '13)- Chipciu (Manea '75), Debeljuh (Omrani '65), Costache. Antrenor: Edward Iordănescu.

FC Argeş: Greab - Tofan, Turda, Maric, Muşat - Meza Colli (Honciu '78), Şerban - P. De Lucas (Mediop '56), Palic (Maes '65), C. Dumitru (Grecu '65) - Drăghici (Năstăsie '56). Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Cartonaşe galbene: Costache '2, Bordeianu '36, Omrani '89, Burc '90+1 /  Meza Colli '25.

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Colţescu.