CFR Cluj - FC Arges 1-0. O eroare a facut diferenta

Echipa CFR Cluj incheie anul cu o noua victorie in CASA Liga 1, a noua consecutiva pentru formatia pregatita de Dan Petrescu.

Unicul gol al meciului din Gruia a fost marcat de Gabriel Debeljuh, in minutul 72.

Acesta a profitat de o eroare a fundasului Joao Miguel care, in tentativa de a degaja o minge simpla din dreapta a dat pe langa balon si astfel Debeljuh a indeplinit o simpla formalitate.

La 0-0 portarul Alexandru Greab a avut mai multe interventii salvatoare prin care a mentinut tabela nemodificata.

Cea mai mare sansa de gol a oaspetilor a aparut, in minutul 26, cand portarul Otto Hindrich a respins in corner sutul lui Hugo Viana dintr-o lovitura libera.

CFR Cluj: Hindrich - Susici, Bouhenna, Cestor, Fl. Ştefan (Camora '68) - Deac, Boateng, Păun (Burcă '87) - Costache (Chipciu '68), Debeljuh (Bordeianu '78), Omrani (Alibec '87). Antrenor Dan Petrescu;

FC Argeş: Greab - Tofan (Dumitraşcu '81), Joao Miguel, Boldor, Latovlevici - Meza Colli, Raynov - Viana, I. Şerban (Sais '75), Işfan (C. Dumitru '75) - Arias (Fatai '81). Antrenor Andrei Prepeliţă.

Cartonaşe galbene: Cestor '49 / Tofan '40, Latovlevici '58.

Arbitru: Viorel Flueran - Radu Ghinguleac, Stelian Slabu.