CFR Cluj – Farul 1-0. A cincea victorie la rand pentru echipa lui Sumudica

Campioana CFR Cluj isi continua marsul triumfal prin Liga 1 si ajunge la cinci victorii consecutive dupa 1-0 cu Farul Constanta, echipa lui Gheorghe Hagi.

Debeljuh a marcat unicul gol al meciului din Gruia, in minutul 36, cu o reluare din sase metri.

Manea a sutat din afara careului si portarul Aioani a respins mingea in fata pana in picioarele lui Debeljuh.

Farul a ratat cea mai mare ocazie in prelungirile partidei prin Ganea. Acesta a trimis incredibil pe langa poarta din sase metri la centrarea lui De Nooijer din flancul stang.

Pentru echipa lui Gheorghe Hagi, suspendat la acest joc, este prima infrangere a sezonului.

Golul incasat de Aioani a fost primul pentru Farul in actualul sezon de Liga 1. Echipa constanteana ramane la cota 8 puncte in clasament, in timp ce formatia din Gruia ajunge la 15 puncte din tot atatea posibile.

CFR Cluj: Bălgrădean - Manea, Graovac, Ciobotariu, Latovlevici - Rodriguez, Sigurjonsson (Omrani '66), C. Deac - Petrila (Gîdea '73), Debeljuh (Alibec '67), Chipciu (Păun '19). Antrenor: Marius Şumudică.

Farul Constanţa: Aioani - Dussaut (Ciobanu '59), Larie, Ghiţă, De Nooijer - Pires (Grameni '70), Mladen, Artean - Chiţu (Ganea '59), Betancor (Petre '58), Pitu (Bodişteanu '73). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Cartonaş galben: Pires '58.

Arbitru: Sebastian Colţescu.