CFR Cluj a trecut pe teren propriu de Chindia si ramane in urmarirea liderului

Echipa CFR Cluj a obtinut victoria in meciul cu Chindia Targoviste, scor 2-0 (1-0), intr-o partida disputata, duminica, in etapa a 19-a din prima liga.

Campioana Romaniei a deschis scorul prin Kolinger, in minutul 16, cu o lovitura de cap dupa o centrare din corner.

O reusita marca inregistrata pentru CFR Cluj.

Manea a stabilit rezultatul final dintr-o lovitura de la 11 metri cand mai erau zece minute din meci.

Petrila a fost faultat la limita careului, arbitrul validand penalty-ul dupa ce a vazut reluarea oficiala.

CFR Cluj ajunge la 40 de puncte si ocupa locul secund in clasament, la patru puncte de liderul Farul Constanta.

Echipa pregatita de Gheorghe Hagi a reusit scorul campionatului in aceasta etapa, 8-0 pe teren propriu cu FC Botosani.

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Kolinger, Burcă, Camora – Deac (Roger 84), Cvek (Bordeianu 89), Boateng (Hoban 90) - Yeboah, Janga (Mistrati 89), Petrila (Gîdea 83). Antrenor: Dan Petrescu.

CHINDIA TÂRGOVIŞTE: Căbuz - Căpuşă (Mihaiu 82), Celea, Orozco, Ioniţă - Vorobjovas, Passaglia (A. Şerban 81) - Neguţ, Popadiuc, Dumitraşcu (Grubac 65; Cherchez 74) – Popa. Antrenor: Anton Petrea.

Cartonaşe galbene: Cvek 32, Petrila 68, Dan Petrescu 78 / Căpuşă 80, Mihaiu 85.

Arbitru: Marian Barbu.