Botosaniul isi consolideaza locul trei in playout. Mediasul pierde teren

Etapa a 11-a din playout a fost deschisa, vineri seara, de meciul dintre FC Botosani si Gaz Metan Medias, partida castigata de gazde, cu 1-0.

Jonathan Rodriguez a marcat unicul gol al meciului in minutul 44 dintr-o lovitura de la 11 metri usor acordata la ciocnirea dintre Fabbrini si Larie.

Acelasi Rodriguez a ratat apoi, la un minut distanta, o mare ocazie prinzand un sut puternic de la peste 25 de metri care a facut sa tremure transversala portii celor de la Gaz Metan Medias.

Echilibrul numeric al partidei s-a rupt din minutul 66, cand Marius Constantin a primit cartonasul rosu.

Asa am trait Botosani - Gaz Metan

Oaspetii au ratat pe final de meci o mare ocazie la mingea trimis in fata portii de Ely Fernandes.

Gaz Metan Medias ramane pe primul loc, pozitie pe care ar putea sa o piarda in eventualitatea unui succes obtinut de Dinamo pe terenul ca si retrogradatei Concordia Chiajna.

FC Botosani s-a redresat la timp pentru a evita emotiile pe final de sezon si are locul trei asigurat fara nicio problema.