Botosani si Sepsi deschid etapa a 12-a cu un meci nul

Echipele FC Botosani si Sepsi Sf.Gheorghe au remizat, scor 1-1, in primul meci al etapei a 12-a.

Sepsi a deschis scorul in minutul 54 prin Vasvari dintr-o lovitura de la 11 metri dictata de Hategan la hentul comis de Holzmann.

Gazdele au egalat cu sase minute inaintea finalului prin Roman, jucator care a profitat de o minge inapoi trimisa de un aparator al oaspetilor.

Ambele echipe au trecut pe langa victorie in prelungiri.

Mai intai Velev a trimis in plasa laterala dupa un contraatac al celor de la Sepsi.

Apoi, la faza imediat urmatoare, Chalkiadakis a nimerit bara portii oaspetilor dupa o faza rapida.

Botosani ajunge la sapte remize in 12 partide, in timp ce Sepsi ramane lidera la acest capitol cu nu mai putin de 9 egaluri inregistrate pana acum.

Echipa covasneana ramane fara victorie la Botosani in Liga 1.

FC Botoşani: Pap - Patache, Haruţ, Chindriş, Holzmann - Rodriguez, Papa - Ofosu, Ongenda (Chalkiadakis ’64), Ashkovski (Roman ’58) – Moussa (Cimpanu ’74).

Sepsi OSK: Fejer - Kilyen, Bouhenna, Tincu, Ştefan – Deaconu (Flores ’77), Vaşvari, Velev – Carnat (Salli ’71), Karanovic (Diakhite ‘90+3), Safranko.

Cartonaşe galbene: Chindriş ’73 / Safranko ’62, Karanovic ’67, Kilyen ‘71.

Arbitru: Ovidiu Haţegan.