Botosani pierde puncte acasa cu lanterna rosie Juventus

Pas gresit facut pe teren propriu de FC Botosani, echipa care a terminat la egalitate, scor 0-0, in fata ultimei clasate Juventus Bucuresti, in etapa a 23-a din Liga 1 Betano. Vedeti aici clasamentul actualizat.

Un rezultate care i-a nemultumit pe suporterii din Botosani care, in minutele de final, i-au apostrofat serios pe jucatorii lui Costel Enache.

Botosani acumuleaza 36 de puncte si ramane pe loc de playoff, dar lupta pentru un loc in primele sase va fi una acerba in ultimele trei etape, cand echipa lui Enache joaca impotriva a doua contracandidate, CSM Poli Iasi si Viitorul.

Prima ocazie a meciului a apartinut gazdelor in minutul 16, cand Rodriguez n-a nimerit poarta din cativa metri. A urmat ocazia celor de la Juventus la sutul lui Ciobanu respins cu dificultate de Cobrea.

Asa am trait Botosani - Juventus 0-0

In partea secunda Draghia a respins sutul lui Oaida deviat din interiorul careului, in minutul 59.

Cu noua minute inaintea finalului Juventus a ratat golul victoriei prin Ciobanu, jucator care n-a prins poarta din cativa metri.

FC Botoşani: Cobrea - Dumitraş, Miron, Burcă, Muşat - Achim, Oaidă – Rodriguez (Moruţan ’52), Roman (Axente ’59), Golofca (Chitoşcă ‘76) – Golubovic. Antrenor: Costel Enache

Juventus Bucureşti: Drăghia - Dima, Walace, Leca, F. Ştefan - G. Simion – Drăghici (Nicoară ’59), C. Petre (Ene '90+2), Acolatse, Ciobanu – Elek (Constantinescu ’76). Antrenor: Marius Baciu

Cartonaşe galbene: Axente ’89 / Leca ‘61, Drăghia '90