Astra, victorie spectaculoasa cu Sepsi de la 0-1. Alibec si Budescu au facut show

Giurgiuvenii s-au impus, cu 3-2, dupa ce echipa gazda deschisese scorul prin Karanovic in minutul 13.

Autogolul lui Tincu a adus egalarea in minutul 31, pentru ca doua minute mai tarziu Budescu sa marcheze pentru 2-1 in favoarea Astrei dupa o centrare fabuloasa oferita de Alibec.

Radut s-a razbunat pentru toate ratarile din acest sezon si a marcat golul de 3-1 in minutul 76 cu o lovitura de cap.

Vasvari a redus din diferenta in minutul 80 dupa transformarea unui penalty dictat in urma unui hent comis de Budescu in suprafata de pedeapsa.

Au evoluat echipele:

Sepsi: Fejer – Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ştefan – R. Deaconu (Flores ’63), Vaşvari, Velev – N. Carnat, Karanovic (Safranko ’69), Ştefănescu (Salli ’54). Antrenor: Csaba Laszlo.

Astra Giurgiu: Kitanov – Grahovac, Tamaş, Dima – Răduţ, Budescu, Crepulja, Radunovic – Stahl (Matei ’46), Alibec (Dandea ’66), V. Gheorghe (Simion ’90). Antrenor: Bogdan Andone
.
Cartonaşe galbene: Tincu ‘2, Karanovic ’64, Flores ’83, Dimitrov ’87, Carnat ‘90 / V. Gheorghe ’39, Dandea ’78, Budescu ’79, Grahovac ‘90+1.

Arbitri: Marian Barbu.