Tamas si-a reziliat contractul cu Astra. Abia semnase prelungirea in urma cu 10 zile

Fundasul Gabriel Tamas a anuntat ca si-a reziliat contractul cu formatia giurgiuveana din motive personale.

Jucatorul a confirmat pentru Prosport despartirea de Astra.

De asemenea, presedintele Dani Coman a dezvaluit ca jucatorul a renuntat la contract din motive personale.

Tamas a revenit in fotbalul romanesc in vara lui 2019 dupa o experienta palpitanta la Hapoel Haifa in Israel.

Victorie in amicalul cu Mioveni

In alta ordine de idei, Astra a disputat un amical cu divizionara secunda CS Mioveni.

Giurgiuvenii s-au impus, cu 2-1, intr-un meci disputat pe arena ”Astra” din Ploiesti.

Gabriel Serban a reusit o dubla pentru Astra, in timp ce Mazarache a punctat pentru Mioveni.

Golul victoriei giurgiuvenilor a fost marcat in minutul 90 cu un sut din afara careului.