Astra Giurgiu

Adversara din Azerbaidjan sau Luxemburg pentru Astra in Europa League

Astra Giurgiu este prima echipa din Romania care a intrat in urna de la Nyon pentru tragerea la sorti a cupelor europene din sezonul viitor.

Programul complet al meciurilor din turul 2 preliminar al Europa League (13-20 iulie):

FK Partizani (ALB) / Botev Plovdiv (BUL) – Beitar Ierusalim (ISR) / Vasas (UNG)
FK Zeljeznicar (BIH) / FK Zeta (MNE) – AIK Stockholm (SUE) / Klaksvik (FER)
Haugesund (NOR) / Coleraine (NIR) – Lech Poznan (POL) / Pelister (MKD)

Apollon Limassol (CYP) – Zaria Balti (MDA) / FK Sarajevo (BIH)
AEK Larnaca (CYP) / Lincoln FC (GIB) – Levadia Tallinn (EST) / Cork City (IRL)
Brondyby IF (DEN) – Vaasa (FIN) / Olimpja Ljubljana (SVN)

FC Rabotnicki (MKD) / SP Tre Penne (SMA) – Dinamo Minsk (BLR) / Runavik (FER)
Kairat Almaty (KAZ) / Atlantas (LTU) – Skenderbeu (ALB) / Santa Julia (AND)
Norrkoping (SUE) / FC Pristina (KOS) – Saint Johnstone (SCO) / FK Trakai (LTU)

Slovan Bratislava (SVK) / Pyunik (ARM) – Lyngby BK (DAN) / Bangor City (WAL)
Panionios (GRE) – Shirak (ARM) / Gorica (SVN)
Hajduk Split (CRO) – Levski Sofia (BUL) / Sutjeska (MNE)

Stjarnan (ISL) / Shamrock Rovers (IRL) – Mlada Boleslav (CEH)
PFC Zire (AZE) / FC Differdange (LUX) – Astra Giurgiu (ROU)
Nomme Kalju (EST) / B36 Torshavn (FER) – Videoton (UNG) / Balzan (MLT)

Maccabi Tel-Aviv (ISR) / FK Tirana (ALB) – Seinajoki (FIN) / Reykjavik (ISL)
Chikhura Sachkhere (GEO) / SCR Altach (AUT) – Dinamo Brest (BLR)
Aberdeen (SCO) – Ordabasy Shymkent (KAZ) / Siroki Brijeg (BIH)

Valletta FC (MLT) / SS Folgore (SMR) – Utrecht (OLA)
Ostersunds (SUE) – Galatasaray (TUR)
Ferencvaros (UNG) / FK Jelgava (LET) – FC Midtjylland (DAN) / Derry City (IRL)

FK Vojvodina (SRB) / Ruzomberok (SVK) – Brann Bergen (NOR)
Mladost Lucani (SRB) / Inter Baku (AZE) – Fola Esch (LUX) / Milsami Orhei (MDA)
Sturm Graz (AUT) – Mladost Podgorica (MNE) / Gandzasar Kapan (ARM)

Crusaders (NIR) / Liepaja (LET) – Sahtior Soligorsk (BLR) / Suduva (LTU)
Bala Town (WAL) / FC Vaduz (LIE) – Odds (NOR) / Balyymena United (NIR)
Dachia Chisinau (MDA) / Shkendija (MKD) – Connah’s Quay Nomads (WAL) / HJK Helsinki (FIN)

Gabala (AZE) – Jagiellonia Bialystok (POL) / Dinamo Batumi (GEO)
Ventspils (LET) / Valur Reykjavik (ISL) – Domzale (SVN) / Flora Tallinn (EST)
AS Trencin (SVK) / Torpedo Kutaisi (GEO) – Bnei Yehunda Tel-Aviv (ISR)

Glasgow Rangers (SCO) / Progres Niederkorn (LUX) – AEL Limassol (CYP) / St.Josephs’s (GIB)
Irtysh (KAZ) / Dunav Ruse (BUL) – Crvena Zvezda (SRB) / Floriana (MLT)
Santa Coloma (AND) / NK Osijek (CRO) – FC Lucerna (ELV)

15:43 ASTRA GIURGIU va juca impotriva invingatoarei dintre PFC Zire din Azerbaidjan si FC Differdange din Luxemburg. Fosta campioana a Romaniei va juca mansa secunda pe teren propriu.

15:36 Posibilii adverari pentru Astra Giurgiu:

Fosta campioana a Romaniei are statut de cap de serie in turul 2 preliminar al Europa League.

Giurgiuvenii au prins in extremis cupele europene dupa ce FC Voluntari, castigatoarea Cupei Romaniei, n-au primit licenta pentru Europa.

Tragerea la sorti a meciurilor din turul 2 preliminar al Europa League este programata dupa ora 15:30.

Nu mai putin de 100 de echipe vor intra in primul tur preliminar si alte 16 direct in turul al doilea, printre acestea si Astra.

Doar doua echipe au coeficient mai bun decat al giurgiuvenilor.

Promo: Cote mărite în fiecare zi la Fortuna și peste 100 de pariuri pe fiecare eveniment. Înregistrează-te!

 


# Echipă J +/- P
1 Viitorul 10 4 44
2 Steaua 10 8 44
3 Dinamo 10 7 40
4 CFR Cluj 10 -6 33
5 Craiova 10 -6 31
6 Astra 10 -7 26
Adversara din Azerbaidjan sau Luxemburg pentru Astra in Europa League