Astra Giurgiu obtine a doua victorie in Liga 1. Alibec a facut diferenta cu un super gol

Campioana Astra Giurgiu a castigat in deplasare cu ASA Tg.Mures, scor 2-0 (1-0), si obtine doar a doua victorie in acest sezon de Liga 1 in etapa a 9-a din Liga 1.

Denis Alibec a luat o faza pe cont propriu la penultima faza a primei reprize si a inscris un gol spectaculos cu exteriorul la vinclu.

Aceasta dupa ce Astra se chinuise teribil pana in acel moment sa se apropie periculos de poarta adversa.

Daniel Florea a inchis tabela in prelungiri finalizand din interiorul careului mic centrarea lui Takayuki Seto.

Anterior golului de 2-0 reusit de Astra cei de la ASA au ratat o imensa ocazie la mingea trimisa de Emil Dica in fata portii dintr-un corner. Ciolacu si Zicu au ratat incredibil intalnirea cu balonul.

Astra Giurgiu ajunge la opt puncte si continua cursa de revenire spre locurile de playoff, in timp ce ASA ramane penultima in clasament la -3.