ASA Târgu Mureș

Adrian Mutu, debut ca titular la ASA Tg.Mures

Atacantul Adrian Mutu a debutat, miercuri, la noua sa echipa ASA Tg.Mures intr-un amical cu a patra clasata din prima liga a Poloniei.

Mutu a fost titular si a jucat pana in minutul 60 al meciului cu Pogon Szczecin, meci incheiat la egalitate de ASA, scor 0-0.

Muresenii au avut un gol anulat in minutul 8 pentru offside la Tucudean, si el un jucator adus la echipa in aceasta pauza competitionala.

Voiculet a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize in minutul 43, cand a sutat de la aproximativ 20 de metri obligandu-l pe portarul advers la o respingere in lateral.

Mutu s-a facut remarcat in minutul 57 cu un sut in fata portii la intalnire pentru Tucudean, insa acesta nu a reusit sa ajunga balonul.

Antrenorul Petre Grigoras a folosit urmatoarea echipa: Stancioiu – Velayos, M. Constantin, Balic, Brandan – G. Muresan, G. Matei – Jazvic, Voiculet, Mutu – Tucudean.

Pentru ASA acesta a fost al treilea amical din perioada de pregatire, dupa 0-1 cu Zira din Azerbaidjan si 3-2 cu Sepahan din Iran.