ASA si CSM Poli Iasi trag cortina peste playout cu o remiza

Echipele ASA Tg.Mures si CSM Poli Iasi au incheiat la egalitate, scor 1-1, luni dupa-amiaza, in ultimul meci al sezonului de Liga 1.

Oaspetii au deschis scorul prin Moldovan in minutul 14 cu o lovitura de cap din sase metri la centrarea lui Stefanescu, jucator aflat la ultimul meci in tricoul iesenilor inainte de revenirea la Steaua.

Cu opt minute inaintea finalului partidei fostul international Banel Nicolita a restabilit egalitatea cu o reluare simpla in poarta goala.

Iasiul putea face 2-0 cu doar trei minute mai devreme, cand acelasi Moldovan scapase singur cu portarul, dar a trimis peste din 16 metri.

CSM Poli Iasi castiga pentru al doilea an playout-ul, cu mentiunea ca acum echipa pregatita de Eugen Neagoe n-a pierdut nicio partida din cele 14 programate.

ASA Tg.Mures, vicecampioana Romaniei in urma cu doua sezoane, paraseste Liga 1 de pe ultimul loc si va juca din toamna la matineu.