Onlinesport.ro » Fotbal » Liga 1 » Amicale iarna 2020

Amicale iarna 2020

Vedeti mai jos programul meciurilor amicale pe care echipele din Liga 1 le vor sustine in pauza competitionala de iarna:

CFR Cluj (cantonament in Spania la Benidorm)

17.01 CFR Cluj - SV Holstein Kiel (Germania) 1-2
20.01 CFR Cluj – Ferencvaros (Ungaria) ANULAT
21.01 CFR Cluj – Wehen Wiesbaden
22.01 CFR Cluj - Dundalk (Irlanda)

Astra Giurgiu (Antalya, Turcia)

13.01 Astra - Victoria Koln (Germania) 1-4
16.01 Astra - Szeged (Ungaria) 1-4
19.01 Astra - LKS Lodz (Polonia) 2-0
20.01 Astra - Shaltar Karagandy (Kazahstan)
21.01 Astra - Lech Poznan (Polonia)

FCSB (Marbella, Spania)

16.01 FCSB - FC Basel 0-1
18.01 FCSB - Karlsruher SC 1-0
20.01 FCSB - Lokomotiv Moscova 3-3
FCSB - Jeonbuk Hyundai - 22 ianuarie, 17:00

Craiova (Belek, Turcia)

12.01 Craiova -  Eintracht Braunschweig (Germania) 2-0
17.01 Craiova – FC Aarau (Elveția) 0-1
18.01 Craiova – Pogoń Szczecin (Polonia) 1-3
Craiova – Zagłębie Lubin (Polonia) - 23 ianuarie
Craiova – Wolfsberger AC (Austria) - 24 ianuarie

Gaz Metan Medias (Spania)

14.01 Gaz Metan - Lausanne (Elveția, Liga 2) 1-3
17.01 Gaz Metan - Lucerna (Elveția) 0-3

Viitorul (Belek, Turcia)

14.01 Viitorul – Young Boys Berna (Elveția) 0-1
17.01 Viitorul – Olimpik Donetsk (Ucraina) 1-2
21.01 Viitorul – Sturm Graz (Austria)
Viitorul – Ballkani (Kosovo)
Viitorul – Jagiellonia (Polonia)

FC Botosani (Belek, Turcia)

14.01 FC Botosani – Paksi SE (Ungaria) 2-1
16.01 FC Botosani – Legia Varsovia (Polonia) 1-2
18.01 FC Botosani – PFK Beroe Stara Zagora (Bulgaria) 1-2
20.01 FC Botosani – Ahmat Groznii (Rusia) 3-1
FC Botosani – Spartak Trnava (Slovacia) 22 ianuarie

Poli Iasi (Antalya, Turcia)

15.01 Politehnica Iași – FC Kukesi (Albania) 0-0
18.01 Politehnica Iași – SumQayit FK (Azerbaidjan) 1-1
Politehnica Iași – Mladost Lucani (Serbia) 23 ianuarie

Dinamo (Benahavis, Spania)

15.01 Dinamo - Dynamo Dresda (Germania) 0-1
18.01 Dinamo - Bochum (Germania) 1-1
20.01 Dinamo - Osijek (Croația) 1-1
Dinamo - Krasnodar (Rusia)

Sepsi (Antalya, Turcia)

16.01 Sepsi - Zira FK (Azerbaidjan) 0-2
18.01 Sepsi - Korona Kielce (Polonia) 1-0
Sepsi - PFC Beroe (Bulgaria) 21 ianuarie
Sepsi - FK Arsenal Tula (Rusia) 23 ianuarie

Chindia Targoviste (Antalya)

16.01 Chindia - Neftchi Baku (Azerbaidjan) 3-0
19.01 Chindia - FC Sochi (Rusia) 19 ianuarie 0-0
21.01 Chindia - Spartaks Jurmala (Lituania)
Chindia - FC Rotor Volgograd (Rusia) 23 ianuarie

FC Voluntari (Antalya)

15.01 Voluntari - Okzhetpes Kokshetau (Kazahstan) 0-0
18.01 Voluntari - Dinamo Tbilisi 3-1
21.01 Voluntari - Sabail

Hermannstadt

14.01 Hermannstadt - Winterthur (Elvetia) 1-2
17.01 Hermannstadt - Akademia Puskas (Ungaria) 1-1
20.01 Hermannstadt - Krasnodar II (Rusia) 4-1

Academica Clinceni

15.01 Clinceni - Sabah (Azerbaidjan) 0-0
18.01 Clinceni - Qarabag (Azerbaidjan) 2-2
20.01 Clinceni - Kolos Kovalivka (Ucraina) 0-3