ACS Poli Timisoara revine de doua ori in fata lui CSMS Iasi

Deschiderea etapei a 12-a din Liga 1, penultima a turului de campionat, s-a incheiat la egalitate intre ACS Poli Timisoara si CSMS Iasi, scor 2-2.

Oaspetii au condus de doua ori in urma reusitelor lui Golubovic si Ciuca, dar de fiecare data banatenii au revenit pe tabela si au egalat. Mai intai prin Luchi, pentru ca apoi Goga sa transforme un penalty obtinut de Zicu.

Golubovic a deschis scorul in minutul 9 cu o lovitura de cap din centrarea lui Grigorie, iesenii pastrand avantajul pana dupa pauza.

Florin Marin a fortat cu Zicu si Croitoru de la mijloc in sus, dar golul timisorenilor a venit de la fundasul Luchin. Acesta a deviat precis cu capul la coltul lung imediat dupa pauza.

Doar doua minute a durat egalitatea si oaspetii au revenit la conducere prin Ciuca, pentru ca in minutul 63 Zicu sa obtina o lovitura de la 11 metri transformata precis de Goga.