ACS Poli Timisoara si Botosani deschid etapa cu o remiza

Sursă foto: facebook.com/ACSPoliTimisoara

Etapa a 18-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, pe Bega cu meciul dintre ACS Poli Timisoara si FC Botosani, partida incheiata la egalitate, scor 1-1 (1-0).

Gazdele au deschis scorul in minutul 23 prin Birnoi la o faza suspecta de offside. Jucatorul Timisoarei a ramas singur cu portarul Cobrea la o pasa peste apararea adversa si a intepat mingea peste portarul botosenean.

Echipa oaspete a inceput mai bine partea secunda si a reusit egalarea in minutul 56 prin Roman, jucator care a finalizat spectaculos cu un sut din lovitura libera.

Mingea a trecut peste zid si a intrat langa bara fara speranta pentru portarul Curileac.

Pana la final FC Botosani a fost echipa mai periculoasa si care a ratat cele mai mari ocazii.

Prima dintre acestea in minutul 78 la sutul lui Tirnovan pe langa poarta, dupa ce cateva secunde mai devreme Chitosca il luase la tinta pe Curileac.

Cu patru minute inaintea finalului Bordeianu a sutat in bara portii timisorene dupa o faza luata pe cont propriu.