Academica Clinceni obtine toate punctele in Stefan cel Mare

Penultima clasata Academica Clinceni a invins-o pe Dinamo chiar in Stefan cel Mare, cu 1-0, vineri seara, in prima etapa din playout.

Asa am trait prima surpriza din playout

Unicul gol al meciului disputat in conditii atmosferice vitrege de ploaie si teren greu a fost marcat de Buziuc in minutul 71.

Totul a pornit de la o degajare a portarului Piscitelli interceptata de ilfoveni.

Buziuc a patruns pana la marginea careului si l-a invins pe italianul din poarta lui Dinamo cu un sut la coltul lung.

Un gol anuntat de ocaziile ratate de Clinceni in minutele 49 si 65.

Dinamo a trecut pe langa gol in minutul 68 prin Lazar dupa o iesire gresita pe centrare a lui Santos.

”Cainii” au ratat cea mai mare ocazie in minutul 79 prin italianul Fabbrini. Sutul acestuia din interiorul careului a fost blocat de portarul Academicii Clinceni.

Dinamo: Piscitelli - Kostrna, Puljic, Grigore, Skovajsa - Lazăr, Răuţă (Popa '74), Filip, Fabbrini - Moldoveanu (Sin '46), Perovic (Montini '70). Antrenor: Dusan Uhrin.

Academica Clinceni: Miguel Santos - Kontoes, Nichita, Munoz, Dobrescu - Albu - Merloi (Matei '83), Vojtus, Cebotaru, Ion (Buziuc '46) - Moussa (Markovici '81). Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonaşe galbene: Răuţă '62, Sin '83 / Vojtus '34, Merloi '51, Cebotaru '68, Dobrescu '75.

Arbitri: Marcel Bîrsan – Ciprian Florin Danşa, Mihai Marius Marica – Andrei Antonie.