2
FCSB
Tanase 57' 26'

Asa am trait Academica Clinceni - FCSB

Ultimul meci al etapei a 2-a din playoff le-a adus fata in fata pe Academica Clinceni si FCSB.

Pariati aici pe Academica Clinceni - FCSB

22:06

82'

Simion (FCSB) se resimte dupa o lovitura incasata in spate. Abia intrase pe teren.

79'

Sut reia peste poarta lui Valceanu.

64'

Radunovic in locul lui Octavian Popescu (FCSB).

62'

Centrare periculoasa in careul celor de la FCSB. Chandarov rateaza reluarea spre poarta.

59'

Rusescu in locul lui Cristi Tanase (Academica).

57'

Gol Tanase!

FCSB isi dubleaza avantajul prin Tanase. Reluare din cadere la pasa lui Pantiru.

48'

Oaida trimite pe poarta. Retine Valceanu.

46'

Miron a intrat in locul lui Cristea (FCSB).

46'

Tanase suteaza in zidul advers din lovitura libera.

21:01

Pauza in meciul de la Calarasi.

40'

Morutan ia o faza pe cont propriu. Suteaza din 16 metri peste poarta.

38'

Oaida in locul lui Perianu (FCSB).

36'

Tanase ratea de putin dubla. Valceanu respinge in extremis.

34'

Vlad respinge in corner sutul lui Achim.

31'

Ovidiu Popescu cade in careul gazdelor si solicita penalty.

31'

Cartonas galben incasat de Patriche (Academica).

30'

Ocazie pentru gazde la capul lui Chandarov. Respinge Cristea de pe linia portii.

26'

Gol Tanase!

FCSB deschide scorul prin Tanase. Centrare a lui Cretu din dreapta si o reluare perfecta de cap.

18'

Cartonas galben vazut de Sut (FCSB) pentru o talpa pusa lui Cebotaru.

13'

Harut reia pe langa poarta gazdelor.

12'

Chandarov aproape de gol. Acesta a sters mingea pe langa poarta dupa o centrare din corner.

11'

Fault comis de Pantiru in propria jumatate de teren. Gazdele obtin lovitura de la colt.

6'

Chandarov in locul lui Jerdea la gazde.

4'

Cristea reia cau capul spre poarta gazdelor. Iese Valceanu din poarta si boxeaza in corner.