Academica Clinceni – FC Arges 1-0. Victorie in superioritate numerica

Amanat pentru 24 de ore din cauza gazonului impracticabil, meciul dintre Academica Clinceni si FC Arges s-a disputat duminica dimineata cu incepere de la ora 11:30.

Formatia ilfoveana s-a impus la limita, cu 1-0, prin golul marcat de Andronic in minutul 88.

Fostul stelist Cristi Tanase a centrat de pe partea stanga si Andronic a reluat cu latul in poarta din cinci metri.

Pitestenii au evoluat in inferioritate numerica din minutul 79, cand fundasul dreapta Gabi Matei a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Pentru Academica Clinceni este a patra victorie in ultimele cinci meciuri de campionat si a treia consecutiva pe teren propriu.

FC Arges ramane fara victorie din 30 octombrie, cand pitestenii invingeau FC Voluntari, acasa, cu 2-1.

Echipa din Trivale ramane pe ultimul loc in clasament dupa aceasta a opta infrangere in 13 meciuri.

Academica: Vâlceanu - Paşov, Patriche, Gardoş, Dobrescu - Cebotaru (Cascini '62), L. Dumitru - Cordea (Andonic '76), Rusescu, Cr. Tănase - D. Morar (Boiciuc '8, P. Petrescu '76). Antrenor: Ilie Poenaru;

FC Argeş: Greab - G. Matei, Leca, Deslandes, Muşat - Meza Colli - Drăghici (Grecu '67), I. Şerban, Maes (Honciu '67), Mirică (Năstăsie '11, Blejdea '86) - Malele. Antrenor: Andrei Speriatu.

Cartonaşe galbene: Cr. Tănase '34, Andronic '90 / Drăghici '27, Meza Colli '33, G. Matei '48, '79.

Cartonaş roşu: Gabriel Matei '79.

Arbitru: Andrei Chivulete.