Academica Clinceni - Dinamo 1-1. Cainii termina anul pe loc de playout

Remiza intre Academica Clinceni si Dinamo, duminica seara, intr-un meci din etapa a 15-a in CASA Liga 1.

Dinamo a deschis scorul prin Paul Anton cu un sut din marginea careului de 16 metri in minutul 65.

Avantajul oaspetilor a fost anulat de bulgarul Chunchukov dupa doar zece minute.

Acesta a profitat de un balon respins in fata de portarul Mejias la sutul pe jos trimis de Dumitriu.

S-a terminat 1-1 si Academica Clinceni ramane in partea superioara a clasamentului, in timp ce Dinamo ocupa momentan locul 10 la jumatatea sezonului regular.

Academica: Vâlceanu - Paşov, Jutrici, Patriche, Dobrescu - F. Achim (P. Petrescu '75), Cebotaru (Dumitriu '75), Cascini, Andronic - D. Morar (Cr. Tănase '11), Rusescu (Ciunciukov '57). Antrenor Ilie Poenaru;

Dinamo: Mejias - Sorescu, Puljici, R. Grigore, A. Radu - Camara, Gol (Magaye Gueye '84), Anton, Fabbrini - Borcea (V. Achim '63), Nemec. Antrenor Ionel Gane.