Fotbal International

VIDEO Ibrahimovic a dat patru goluri Angliei. Ultimul, o bijuterie

Suedia si-a inaugurat noul stadion de 300 milioane de euro din Stockholm în stil de mare echipa cu un Zlatan Ibrahimovic cu adevarat imperial.

Dupa ce reusea patru pase decisive la ultimul meci de Champions League contra celor de la Dinamo Zagreb, Ibrahimovic a facut spectacol în amicalul Suedia-Anglia, câstigat de scandinavi cu 4-2.

Atacantul de la Paris Saint Germain a deschis scorul la o gafa a unui fundas advers, dar englezii au avut puterea sa revina si sa întoarca rezultatul pâna la pauza prin Welbeck si Caulker.

Ibrahimovic a iesit din nou la rampa în partea secunda si a marcat trei goluri în minutele 77, 84 si 90, ultimul dintre acestae fiind, fara doar si poate, candidat la titlul de cel mai frumos gol al anului.