Fotbal International

Victorii pentru echipele lui Galca si Olaroiu in Liga Campionilor Asiei

Sursă foto: twitter.com/altaawunfc

Tehnicienii romani Constantin Galca si Cosmin Olaroiu au debutat cu dreptul in noul sezon al grupelor Ligii Campionilor Asiei.

Cu Lucian Sanmartean pe teren 87 de minute, echipa saudita Al Taawoun a invins-o pe Lokomotiv Taskent din Uzbekistan, cu 1-0.

Unicul gol al echipei lui Galca a fost marcat de Al Absi in minutul 68 in urma unui corner executat de Sanmartean.

In cealalta partida a Grupei A, Al Ahli Dubai s-a impus dramatic, in minutele suplimentare, in fata gruparii iraniene Esteghlal, cu 2-1.

Diop a deschis scorul in prelungirile primei reprize si tot el a adus victoria pentru echipa lui Olaroiu in minutul 90+1, dupa ce iranienii egalasera cu un sfert de ora inaintea finalului prin Omid Ebrahimi.

Etapa urmatoare, pe 27 februarie, Al Taawoun joaca in deplasare cu Esteghlal, iar Al Ahli se deplaseaza in Uzbekistan pentru meciul cu Lokomotiv Taskent.