Fotbal International

Peru invinge Brazilia intr-un amical

Nationala statului Peru si-a luat revansa in fata Braziliei dupa pierderea finalei Copei America in urma cu doua luni.

Peru a invins, marti noapte, Brazilia intr-un amical disputat la Los Angeles, cu 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Abram cu cinci minute inaintea finalului.

De la brazilieni n-au lipsit vedetele Coutinho, Casemiro, Firmino sau Neymar, acesta din urma evoluand din minutul 63.

Vinicius jr, atacantul de 19 ani legitimat la Real Madrid, si-a facut cu aceasta ocazie debutul in nationala Braziliei.

In alta ordine de idei, Argentina a invins categoric Mexic intr-un amical la San Antonio, cu 4-0, rezultat stabilit inca dinaintea pauzei.

Lautaro Martinez a reusit un hattrick, iar Parades a completat pokerul argentinian.

Lionel Messi, accidentat, n-a facut parte din lot.