Fotbal International

Messi a marcat la primul amical al verii pentru PSG

Atacantul argentinian Lionel Messi a deschis scorul in amicalul pe care campioana Frantei l-a disputat in Japonia contra celor de la Kawasaki Frontale.

PSG s-a impus in final, cu 2-1, dupa reusitele lui Lionel Messi si Arnaud Kalimuendo.

Messi a marcat, in minutul 32, cu un sut din interiorul careului, dupa ce cateva secunde mai devreme ratase cu poarta goala.

⇒Vedeti aici golul argentinianului

La meci au asistat 64.822 de spectatori. Si acestia au avut ce vedea pe teren, PSG trimitand in teren o garnitura de vedete.

Au evoluat din primul minut: Donnarumma - Marquinhos, Ramos, Kimpembe, Hakimi - Vitinha, Gana, Nuno Mendes - Messi, Nemar, Mbappe.

In urmatorul meci de pregatire din Japonia echipa din capitala Hexagonului va intalni pe Urawa Red Diamonds.