Fotbal International

Mane si De Ligt au marcat la debutul pentru Bayern

Jucatorii Sadio Mane si Matthijs De Ligt au marcat primele lor goluri pentru Bayern Munchen in amicalul cu americanii de la DC United, scor 6-2.

De doar cinci minute a avut nevoie senegalezul Sadio Mane pantru a deschide scorul.

Apoi, a fost un antrenament cu public pentru campioana Germaniei. Marcel Sabitzer si Serge Gnabry au facut 3-0 pana la pauza.

La doua minute dupa pauza a marcat si fundasul Matthijs De Ligt, jucator recent transferat de la Juventus.

Golul de 5-0 a fost marcat de Zirkzee (min.51).

DC United, echipa pregatita de fostul international englez Wayne Rooney, a redus din diferenta prin Skage Lehland (min.54).

Pentru gazde a mai punctat si Theodore Ku-Dipietro, cu sapte minute inaintea finalului.

Thomas Muller avea sa inchida tabela in al doilea minut suplimentar.

Julian Nagelsmann a folosit doua formule diferite in cele doua repriza.

Bayern in prima repriza: Neuer - Mazraoui, Nianzou, Upamecano, Davies - Gnabry, Sabitzer, Vidović, Sané - Copado, Mané .

Bayern in a doua repriza: Ulreich - Pavard, de Ligt (Herold 74), Hernández, Stanišić - Kimmich, Gravenberch, Wanner - Müller, Zirkzee, Coman.