Fotbal International

Cristiano Ronaldo a debutat intr-un meci oficial la Al Nassr

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo a jucat primele lui minute in fotbalul saudit, duminica, in meciul dintre Al Nassr si Al Ettifaq.

Al Nassr a castigat meciul disputat pe teren propriu, cu 1-0, printr-un gol marcat de Talisca in prima repriza.

A fost o centrare din flancul stang care l-a cautat pe Cristiano Ronaldo, insa mingea l-a depasit pe portughez si a ajuns mai in spate la Talisca, iar acesta a inscris cu o lovitura de cap.

Cristiano Ronaldo a ramas in teren pana la finalul intalnirii, asa cum era de asteptat, insa portughezul n-a impresionat cu nimic.

Ronaldo evoluase in urma cu cateva zile intr-o selectionata formata din cei mai buni jucatori dela Al Nassr si Al Hilal contra celor de la Paris Saint-Germain.