Fotbal International

Cinci goluri marcate de Messi pentru Argentina intr-un amical. Stabileste un nou record

Lionel Messi a facut spectacol in amicalul disputat de Argentina contra Estoniei.

Nu mai putin de cinci goluri a marcat capitanul Argentinei in partida disputata la Pamplona, in Spania.

Messi a deschis scorul in minutul 8 din penalty, dupa care a mai punctat in minutele 45, 47, 71 si 76.

Argentina arata o forma de invidiat in aceasta perioada a anului, dupa ce pe 1 iunie a cucerit trofeul Finalissima dupa 3-0 cu Italia pe Wembley din Londra.

Messi devine primul jucator din istorie care ajunge la 1100 de goluri si pase decisive in cariera (769 goluri, 331 pase, 974 meciuri).

Imediat dupa meciul de la Pamplona pentru Messi a urmat un zbor direct pana la Rosario in tara natala pentru vacanta de vara.