Fotbal International

Argentina revine de la 0-2 cu Germania. Doar sase echipe au reusit asta in istorie!

Intr-o reeditare a finalei Cupei Mondiale din 2014, Germania si Argentina au remizat, scor 2-2, intr-un meci disputat pe Signal Iduna Park din Dortmund.

Germania a dominat inceputul partidei si la jumatatea primei reprize gazdele aveau un avantaj de doua goluri pe tabela.

Gnabry a deschis scorul in minutul 16 cu un sut dintre nu mai putin de trei adversari.

Sase minute mai tarziu acelasi Gnabry pasa decisiv pentru reluarea lui Havertz de 2-0.

Argentina a revenit pe tabela in partea secunda, cand a redus din diferenta prin Lucas Alario in minutul 66. Lovitura de cap din dreptul punctului cu var de la 11 metri.

Apoi, cu cinci minute inaintea finalului, sud-americanii au egalat prin Ocampos, dupa ce nemtii pierdusera posesia in propria jumatate.

Doar sase echipe au reusit sa revina de la 0-2 contra Germaniei pe terenul acesteia:

1922 cu Elvetia (2-2)
1933 cu Norvegia (2-2)