Fotbal International

Argentina, fara Messi, a fost umilita de Spania

Sursă foto: facebook.com/SeFutbol

Noua arena a celor de la Atletico Madrid a gazduit, marti seara, una dintre cele mai tari partide amicale din aceasta fereastra a jocurilor intertari.

Isco de la Real Madrid si-a trecut in cont un hattrick in minutele 27, 52 si 74, celelalte goluri fiind marcate de Diego Costa (12) si Iago Aspas (55, 73).

Argentina a marcat golul de onoare prin Otamendi in minutul 39.

De la sud-americani a lipsit marele Messi din cauza unei accidentari. Acesta a acuzat probleme musculare la antrenamentele dinaintea meciului si a urmarit cum echipa lui este pur si simplu decimata de Spania.

Intr-o alta partida amicala Anglia si Italia au remizat, scor 1-1, pe Wembley. Vardy a deschis scorul pentru englezi in prima repriza, Italia salvand remiza printr-un penalty transformat de Insigne cu trei minute inaintea finalului.

Brazilia a invins Germania, cu 1-0, intr-un meci revansa pentru umilinta traita de sud-americani la Mondialul din urma cu patru ani. Gabriel Jesus a inscris unicul gol al meciului inaintea pauzei.