Fotbal International

Adio El Clasico! Real Madrid eliminata de Leganes in sferturile Cupei Spaniei

Sursă foto: twitter.com/realmadrid

Surpriza de proportii, miercuri seara, in returul sferturilor de finala din Cupa Regelui Spaniei.

Invinsa in primul meci pe teren propriu de un gol pe final de meci (0-1), micuta Leganes a dat lovitura si a eliminat-o pe Real Madrid dupa 2-1 pe Santiago Bernabeu.

Eraso a deschis scorul in minutul 31 pentru Leganes, in timp ce Real Madrid egala in debutul partii secunde prin Benzema la prima actiune notabila.

La 1-1 Real Madrid era calificata in semifinale, insa golul lui Gabriel din minutul 55 a readus-o pe Leganes la conducere.

Dupa ultimul fluier al arbitrului o parte a fanilor madrileni au fluturat celebrele batiste albe, semn ca zilele lui Zinedine Zidane pe banca Realuli sunt numarate.

Fanii din intreaga lume asteptau un nou El Clasico in semifinale, acolo unde Real ar fi intalnit-o pe FC Barcelona, daca formatia blaugrana trece de Espanyol in sferturi.