Fotbal European

Violente pe stadion la finala Cupei Greciei dintre Panathinaikos si PAOK, echipa lui Razvan Lucescu

Suporterii celor doua rivale din fotbalul elen si-au dat in petec la finala disputat, sambata, pe stadionul Olimpic din Atena.

Partida dintre Panathinaikos si PAOK Salonic a inceput cu 32 de minute intarziere din cauza incidentelor din tribune.

Odata deschis scorul de catre cei de la Panathinaikos, fanii echipei din Salonic au declansat iadul, aruncand in teren cu torte, pietre si alte obiecte.

Arbitrul spaniol Antonio Mateu Lahoz a fost obligat sa trimita cele doua echipe la vestiare.

Meciul a fost reluat ulterior si s-a incheiat cu victoria celor de la Panathinaikos, scor 1-0.

Intrat la PAOK in minutul 62, Alexandru Mitrita a ratat o mare ocazie in minutele de final.

Tot el a fost protagonistul unei faze controversate in prelungiri, cand a cazut in careu la un duel pentru balon.

Cei de la PAOK au solicitat un penalty pe care Lahoz a refuzat sa-l acorde.