Fotbal European

VAR-ul decide rezultatul in Milan - Juventus

Sursă foto: twitter.com/acmilan

Echipele AC Milan si Juventus Torino au remizat, scor 1-1, joi seara, in prima mansa a semifinalelor Cupei Italiei.

Milan a dominat meciul si trecut firesc in avantaj prin Rebic in minutul 61.

Echilibrul numeric s-a rupt in minutul 72, cand fundasul francez Theo Hernandez a primit al doilea galben si a fost eliminat.

Juventus a egalat in minutul 90 prin Cristiano Ronaldo dintr-o lovitura de la 11 metri pe care tot el o obtinuse.

A fost o centrare din dreapta, Ronaldo a reluat din foarfeca laterala spre poarta si mingea s-a lovit de bratul unui Calabria aflat in saritura cu spatele la minge.

Centralul Paolo Valeri a consultat reluarea oficiala si a  acordat penalty fara discutie.

Un egal nesperat pentru Juventus intr-o seara stearsa pentru campioana Italiei care a tras primul sut pe poarta abia in minutul 36 prin Cuadrado.