Fotbal European

Meci nebun cu zece goluri intre Liverpool si Arsenal in Cupa Ligii Angliei

Echipele Liverpool si Arsenal au facut o frumoasa propaganda fotbalului, miercuri seara, in meciul direct din optimile Cupei Ligii Angliei, o partida decisa in cele din urma la loviturile de departajare.

La finalul celor 90 de minute regulamentare tabela de pe Anfield arata un incredibil 5-5.

Liverpool a deschis scorul, apoi Arsenal a preluat conducerea cu 3-1 si a condus cu 5-4 pana la ultima faza, cand Origi a adus egalarea trimitand partida la 11 metri.

Dani Ceballos, fost campion european de tineret cu Spania, a fost singurul jucator care a ratat de la punctul cu var si Liverpool s-a calificat in sferturi.

Dupa meci antrenorul Jurgen Klopp a amenintat ca echipa sa nu se va prezenta la meciul urmator din aceasta competitie daca nu va fi gasita o data convenabila.

Intr-o alta partida disputata miercuri seara, Manchester United a eliminat-o pe Chelsea, cu 2-1, la Londra.