Fotbal European

Manchester United ramane la 100% cu Solskjaer pe banca. Victorie entuziasmanta cu Arsenal

Sursă foto: twitter.com/ManUtd

Echipa Manchester United s-a calificat in turul 5 al Cupei Angliei dupa 3-1 in deplasare cu Arsenal Londra.

Un nou succes bifat de United cu Ole Gunnar Solskjaer, tehnician care isi pastreaza seria de victorii consecutive dupa preluarea echipei de la Jose Mourinho.

Lingaard a deschis scorul pe Emirates, apoi la cateva minute distanat Alexis Sanchez a marcat impotriva fostei sale echipe.

Arsenal a redus din diferenta inaintea pauzei prin Aubameyang, dar Martial a securizat victoria lui Manchester United cand mai erau opt minute de pe cronometru.

Manchester United ajunge la opt succese la rand in era Solskjaer si o va intalni pe Bristol City in turul urmator al Cupei Angliei.