Fotbal European

Manchester United elimina Liverpool din Cupa Angliei dupa un thriller cu cinci goluri

Duel cu garda jos, duminica seara, intre marile rivale din nordul Angliei, Manchester United si FC Liverpool

Formatia de pe Old Trafford a obtinut calificarea dupa 3-2 in 90 de minute.

Liverpool a deschis scorul prin Salah in minutul 18, insa pana la pauza gazdele au egalat prin Greenwood.

Partea secunda a inceput cum nu se poate mai bine pentru Manchester United, formatie care a trecut la conducere prin Rashford in minutul 48.

Dupa zece minute egipteanul Salah isi trecea in cont dubla egaland scorul (2-2).

Golul victoriei si calificarii pentru Manchester United avea sa fie marcat de Bruno Fernandes in minutul 78 cu o executie spectaculoasa din lovitura libera.

Manchester United joaca in turul urmator cu West Ham United, echipa lui David Moyes.

Meciul va avea loc de asemenea pe Old Trafford.