Fotbal European

Manchester City eliminata de o echipa din al treilea esalon in optimile Cupei Angliei

Sursă foto: twitter.com/mancity

Surpriza de proportii marti seara in optimile de finala in Cupa Angliei, unde Wigan Athletic a eliminat-o pe Manchester City, cu 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat in minutul 79 de Will Grigg, jucator scapat pe contraatac si care a marcat cu un sut la coltul lung din 16 metri.

“Cetatenii” au evoluat in inferioritate numerica din finalul primei reprize, cand Delph a primit rosu direct.

Finalul n-a fost lipsit de tensiune, Sergio Aguero lovind un suporter advers intrat pe teren sa se bucure de calificarea favoritilor, in timp ce Pep Guardiola a intrat si el intr-o disputa cu omologul sau de la Wigan, echipa din League One.