Fotbal European

Ibrahimovic si Lukaku, suspendati dupa incidentul din Cupa Italiei

Sursă foto: twitter.com/

Jucatorii Zlatan Ibrahimovic (Milan) si Romelu Lukaku (Inter) si-au aflat pedepsele pentru disputa pe care au avut-o in finalul primei reprize la meciul din sferturile Cupei Italiei.

Federatia Italiana i-a suspendat pe cei doi cate un meci.

Suspendarea poate fi ispasita doar in Cupa Italiei, unde Internazionale Milano este calificata in semifinale.

Cei doi au avut o disputa verbala dura care a fost aproape sa degenereze intr-o bataie in toata regula.

Inter a eliminat Milan in sferturile Cupei Italiei, cu 2-1, dupa ce rossonerii au avut 1-0 la pauza.

Ibrahimovic a marcat golul celor de la Milan, fiind apoi eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Suedezul a incasat un avertisment la disputa cu Lukaku si a mai fost "ingalbenit" in minutul 58 pentru o faza de joc.