Fotbal European

Debut pentru Antoine Griezmann la Barcelona

Atacantul francez Antoine Griezmann a disputat, marti, primul sau meci in tricoul echipei FC Barcelona.

Jucatorul adus in aceasta vara de la Atletico Madrid a evoluat in primele 45 de minute ale amicalului de lux disputat de trupa blaugrana contra celor de la Chelsea.

Londonezii s-au impus, cu 2-1, prin golurile marcate de Arabham (34) si Barkley (81). Pentru Barcelona a redus din diferenta Rakitic in prelungirile partidei de la Saitama (Japonia).

La echipa catalana a debutat de asemenea si mijlocasul olandez Frankie de Jong, jucator adus de la Ajax Amsterdam.

Au lipsit din echipa Barcelonei jucatorii sud-americani prezenti la Copa America in frunte cu Lionel Messi, Philippe Coutinho si Luis Suarez.