Fotbal European

Continua surprizele in Cupa Spaniei. Real Madrid, ultima "victima"

Real Madrid a fost eliminata din Cupa Spaniei, miercuri seara, de o echipa din al treilea esalon valoric.

Alcoyano s-a impus, cu 2-1, dupa ce a marcat golul victoriei in inferioritate numerica.

Militao deschisese scorul pentru Real Madrid, insa gazdele de la Alcoyano au fortat prelungirile prin reusita lui Solbes din minutul 80.

Ramasa in inferioritate numerica din minutul 110, Alcoyano a dat lovitura pe un contraatac cinci minute mai tarziu prin Casanova.

Cu un buget de doar 700.000 de euro, Alcoyano produce marea surpriza a 16-imilor Cupei Spaniei, faza a competitiei in care a mai fost eliminata si Atletico Madrid.