Fotbal European

Barcelona castiga in minutul 90+1 cu o echipa de al treilea esalon

Sursă foto: twitter.com/fcbarcelona

Fara principalele staruri in prima echipa, FC Barcelona s-a chinuit in deplasare cu modesta Cultural Leonesa, miercuri seara, in prima mansa a 16-imilor Cupei Regelui Spaniei.

Fundasul Clement Lenglet a marcat golul victoriei pentru Barcelona in primul minut suplimentar al meciului.

Gazdele au incheiat meciul in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Sergio Marcos in al patrulea minut de prelungire.

Cele doua echipe se reintalnesc pe 5 mai in returul programat pe uriasul Nou Camp.

Intr-un alt meci din 16-imi, Real Madrid s-a impus cu 4-0 pe terenul celor de la Melilla, echipa din enclava spaniola aflata in nordul Africii.

Benzema (28), Asensio (45), Odriozola (79) şi Cristo (90+2) au marcat golurile madrilenilor la primul meci cu Santiago Solari pe banca.