Fotbal European

Accidentara grava pentru un jucator de baza de la Real Madrid

Vesti teribile pentru mijlocasul spaniol Marco Asensio, jucator accidentat grav in timpul amicalului dintre Real Madrid si Arsenal.

Marco Asensio a intrat pe teren in debutul reprizei secunde, a marcat golul de 2-2 in minutul 59, pentru ca in minutul 65 sa paraseasca suprafata de joc accidentat.

Ulterior s-a constatat ca jucatorul Realului a suferit o ruptura a ligamentelor incrucisate la genunchiul drept si ca perioada de recuperare ar fi de pana la noua luni.

Practic, daca diagnosticul preliminar se confirma, Asensio ar urma sa rateze sezonul care nici macar n-a inceput.

Real Madrid a castigat amicalul disputat la Washington contra lui Arsenal, scor 3-2, dupa ce londonezii conduceau la pauza, cu 2-0.

Partida a fost una tensionata, cu un eliminat din fiecare tabara.